Úvod » O lyžařské škole

O lyžařské škole

Snadná dostupnost, pohodlí, perfektní zázemí, vlastní vleky, bezplatná doprava a celá řada nadstandardních služeb, za které se nepřiplácí vede k neustále vzrůstající popularitě Lyžařské a snowboardové školy Klínovec.

Pro děti i dospělé, pro skupiny i pro jednotlivce

Lyžařská a snowboardová škola je určená dětem i dospělým, kteří se chtějí naučit nebo zdokonalit v jízdě na „prkně“ nebo na lyžích. Nejčastěji výuka probíhá ve skupinách, kde jednotlivci, motivovaní skupinou, většinou dosahují lepších výsledků než při individuální výuce. Zdá se to být paradoxní, ale při hromadné výuce může instruktor na ostatních klientech ze skupiny ukázat chyby a navíc celková atmosféra v partě je příjemnější. Ale chápeme, že např. jeden dospělý nechce být ve skupině společně s dětmi. Pokud si tedy budete přát individuální výuku, vyčleníme instruktora jen pro Vás.

Ilustrační foto

Vleky

Největším přínosem pro klienty lyžařské školy Klínovec jsou její privátní vleky a vhodné sjezdovky. Začátečníky a mírně pokročilé tedy neučíme na veřejných sjezdovkách s rušným provozem, ale na vlastním svahu. Sjezdovky jsou mírné, s bezpečným dojezdem. Vleky mají nižší rychlost pro snadné nastupování.

Vlek pro začátečníky, klasický talířový, se nachází v těsné blízkosti chaty lyžařské školy. Vlek pro mírně pokročilé, talířové tyče, je provozován na delším a rychlejším kopci.

Úschovna lyží

Pokud kurz probíhá více dní nebo více víkendů nemusíte si každý den vozit lyže do lyžařské školy. Máme vlastní úschovny, kde si můžete uschovat své vybavení po celou dobu kurzu. Takže na naše kurzy už jezdíte jen s batůžkem a tatrankou ;-)

Doprava

Lyžařská škola Klínovec má smluvně zajištěnou dopravu autobusy z měst okresu Chomutov až na Klínovec. Nemusíte tedy jezdit vlastním autem , platit za benzín, parkování,… Této výhody rádi využívají rodiče dětí. Ráno nám přivedou děti k autobusu a odpoledne si pro ně přijdou. Celý den se o děti staráme my.

Ilustrační foto

V zimě je na horách zima

Jelikož kurzy probíhají celý den musíme být připraveni, na zabezpečení klientů pokud je větrné nebo velmi mrazivé počasí. Po příjezdu na hory se všichni mohou převléknout v teple přímo na chatě lyžařské školy. U každého vleku je malá chatička s vytopeným prostorem, který slouží buď jen ke krátkému odpočinku nebo ke konzumaci vlastní svačiny. Na chatě podáváme všem klientům ZDARMA teplý čaj v poledne i po skončení kurzů na konci výukového dne.

Chata školy, naše sídlo

Zde najdete ve dnech, kdy učíme, vedoucího kurzu. Zde začínají a končí kurzy, pokud nevyužíváte naší bezplatnou dopravu na Klínovec. Když přijdete ráno kolem deváté hodiny, tedy zhruba v čase příjezdu autobusů plných dětí i dospělých klientů, je v chatě velmi čirý ruch, zdánlivý zmatek. Všichni se přezouvají, připravují. Instruktoři dohledávají „ztracené děti“ a podávají nesčetné informace klientům. To vše v jedné velké místnosti. Prosím trpělivě vyhledejte vedoucího kurzu, který se vám bude určitě rád věnovat. Jeho jméno najdete na úvodní stránce www stránek. Chata slouží jako azyl při nepřízni počasí všem klientům a rodičům malých dětí, které učíme.

Ilustrační foto

Specialita

Závody na konci každého kurzu a karneval na konci sezóny.

Oficiální název

Lyžařská a snowboardová škola Klínovec, z.s.
Háj č.ev. 178
431 91 Loučná pod Klínovcem

Doručovací adresa

Ing. Karel Kult
Kamenný vrch 5274
430 04 Chomutov

IČO: 477 92 591

hot-line: +420 728 498 211
e-mail: info@skiklinovec.cz

ředitel: Emil Fulier
mobil: +420 777 656 701

Účet

č. 2108300207/0100,
Komerční banka Chomutov

Variabilní symbol pro úhradu kurzovného

Ve formátu: rok, měsíc a číslo přihlášky „rrrrmmpppp“, např. 2008120606.
Variabilní symbol se zobrazí po úspěšném odeslání přihlášky. Zároveň bude zaslán na potvrzení přihlášky.